تماس با ما
LEO

شماره تلفن : 13486085502

فیبر: آیا اینترنت فوق سریع می تواند یک شهر را تغییر دهد؟

June 30, 2022

برای مشاور فناوری برت رودوس، جدیدترین سرمایه گذاری گوگل یک فرصت تجاری شگفت انگیز است.

او می گوید: «این می تواند بازی را تغییر دهد."فرصت برای کارآفرینان قابل توجه است."

با این حال، برای کارمند عرضه هنری دنی پارلمن، این فقط فرصتی برای دانلود موسیقی بیشتر است.

غول اینترنت کالیفرنیا نصب کابل فیبر نوری را آغاز کرده است که به ساکنان شهر کانزاس سرعت دانلود تا 1 گیگابیت در ثانیه - حدود 100 برابر سریعتر از سرویس اینترنت پهن باند در حال حاضر برای اکثر آمریکایی ها، می دهد.

در ده‌ها مصاحبه در خیابان‌ها، مغازه‌ها، دفاتر و کافه‌های کانزاس سیتی - منطقه‌ای شهری که در خط ایالت کانزاس-میسوری قرار دارد - ساکنان و تجار توافق کردند که این پروژه برای شهر عالی خواهد بود.

 

تحلیلگران می گویند این پروژه که گوگل فیبر نام دارد، آینده وب است.

اما سرعت آن بسیار سریعتر از آنچه در حال حاضر در دسترس است خواهد بود که حتی افرادی که با این مفهوم آشنا هستند، تصور اینکه چگونه بر صنایع و زندگی تأثیر می گذارد دشوار است.

اگرچه بذر اینترنت در آزمایشگاه های وزارت دفاع ایالات متحده جوانه زد و بسیاری از نوآورانه ترین شرکت های اینترنتی در ایالات متحده مستقر هستند، آمریکایی ها اینترنت بسیار کندتری نسبت به ساکنان بسیاری از کشورهای صنعتی دیگر دارند.

طبق گزارش Netindex.com، متوسط ​​سرعت اینترنت پهن باند در سراسر ایالات متحده 12.84 مگابیت بر ثانیه است.این امر ایالات متحده را در رتبه 31 جهان قرار می دهد (بریتانیا با سرعت 12.4 مگابیت بر ثانیه در رتبه 32 قرار دارد).

آرون دیکن، یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه رسانه های اجتماعی کانزاس سیتی و مشاور بازاریابی فناوری، می گوید: سرعت فوق العاده بالا که توسط فناوری فیبر نوری رها شده است، یک پیشرفت طبیعی در توسعه زیرساخت های مخابراتی آمریکا است.

او می گوید: «جهان به این سمت می رود.

 

مکان‌های دیگری در سرتاسر جهان وجود دارند که این نوع اتصال را دارند، اما پذیرش در ایالات متحده بسیار کند بوده است.

 

در ابتدا، سرعت فوق‌العاده می‌تواند به این معنی باشد که مردم از همان وب‌سایت‌ها و خدمات اینترنتی که قبلاً انجام می‌دادند، سریع‌تر استفاده می‌کنند.

آقای دیکن می‌گوید: «مردم می‌گویند، «اوه، یوتیوب سریع‌تر می‌شود.» این یک جوک است.

اما در واقع داشتن یوتیوب و ویدیوهای سریع بدون بافر، و بارگیری آنی فیلم های بلند، تغییر بسیار مهمی در نحوه عملکرد ویدیو است.

سرعت بالا به کسب‌وکارهای کوچک و کارمندان ادارات خانگی امکان می‌دهد تا کنفرانس ویدیویی با کیفیت بالا را بدون وقفه‌ها، زمان تأخیر و ضربه‌های بافری که غالباً با استفاده از کابل یا DSL مبتنی بر اینترنت گسترده از آن رنج می‌برند، داشته باشند.

 

این امکان استفاده بیشتر از رایانش ابری را برای کسب‌وکارهای کوچک فراهم می‌کند، برای مثال به آنها اجازه می‌دهد پایگاه‌های اطلاعاتی مشتریان و سیستم‌های حسابداری را به‌جای سرورهای محلی پرهزینه، آنلاین نگه دارند.

دیو گرین‌بام، مالک شرکت می‌گوید: «وقتی افراد تجاری می‌توانند با هم همکاری کنند و با هم کار کنند و دیگر نگران زمان‌های تاخیر نباشند - زمانی که از محدودیت‌های سرعت اینترنت ناامید نیستید - کارها واقعاً شروع به حرکت می‌کنند و کارهای شگفت‌انگیز انجام می‌شوند. یک شرکت تعمیر کامپیوتر کانزاس سیتی، که انفجار نوآوری در مشاغل کوچک را پیش بینی می کند.

جدای از موهبت مورد انتظار برای کسب و کارها، تحلیلگران پیش بینی می کنند که تقریباً همه جنبه های زندگی شخصی افراد ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد.

به گفته تحلیلگران، داشتن اینترنت فوق سریع مقرون به صرفه در خانه، کار از راه دور سریعتر و کارآمدتر را ممکن می کند، که می تواند اتومبیل ها را از جاده ها خارج کند.