تماس با ما
LEO

شماره تلفن : 13486085502

جعبه توزیع فیبر نوری چیست؟

February 17, 2022

جعبه های توزیع فیبر نوری محصولاتی هستند که معمولا در شبکه های FTTH و FTTB استفاده می شوند.نقطه دسترسی کابل نوری محافظ به مشتری متصل است، به طوری که نقطه دسترسی کابل نوری پایدار، ضد گرد و غبار و ضد آب است.تداخل علامت دسترسی کابل نوری به محیط خارجی را تا حد امکان به حداقل برسانید.با توجه به نیازهای مختلف محیط کاربردی واقعی، انواع مختلفی از جعبه های توزیع فیبر نوری در بازار وجود دارد.نکات زیر به شما کمک می کند تا همه چیز را در مورد آن درک کنید.

 

1. موقعیت در زمینه ارتباطات فیبر نوری

کابل نوری مانند لوله آبی است که ما استفاده می کنیم، در فرآیند استخراج، زمانی که مصرف کننده آن را درخواست می کند، باید به سمت کاربر هدایت شود، اما گره انحرافی باید از نشت و تشکیل آب لوله کشی جلوگیری کند.دستگاهی که سیگنال های نوری را تقسیم می کند جعبه توزیع نوری نامیده می شود.

2. استفاده از جعبه توزیع کابل نوری

موقعیت نصب جعبه های توزیع فیبر نوری نیز در سه مورد متفاوت است.FTTH معمولاً روی زمین نصب می شود.از راهرو، FTTB روی دیوار ساختمان است.FTTC به طور کلی در قطب های این منطقه روستایی راه اندازی می شود.

 

3. ساختار داخلی جعبه توزیع نوری

عملکرد جعبه توزیع فیبر نوری عمدتاً محافظت و جدا کردن کابل نوری است.سپس ساختار آن به چهار قسمت تقسیم می شود:

ورودی کابل نوری: این رابط عمدتاً برای دسترسی به کابل نوری خارجی استفاده می شود.کابل نوری اضافه شده نقش سفت کننده را در ورودی بازی می کند و به راحتی شل نمی شود.ورودی آب با لاستیک مهر و موم شده است و اثر ضد آب بهتر است.

سینی اتصال: کابل نوری خارجی باید با اسپلیتر یا انتهای پیگتیل جعبه توزیع پنجم به هم متصل شود.سینی اتصال ضروری است، که برای جوشکاری راحت است و میزان موفقیت جوش را بهبود می بخشد.

سینی شکاف: برخی از نسخه ها دارای سینی شکاف هستند، برخی دیگر ندارند، زیرا این فقط یک فیکسچر است که هنگام نصب اسپلیتر و پیگتیل راحت تر و فشرده تر است.چندین شکل از این منوی تامین فیبر را می توان مشاهده کرد و سینی های اتصال را در جعبه های مدیریت فیبر مختلف ترکیب کرد.علاوه بر این، عملکرد یکسان است، فقط نتیجه بهبود مستمر است که منجر به اتصال فیبر و کابل‌کشی مناسب‌تر برای کاربردهای فنی می‌شود.

خروجی: تعداد خروجی می تواند مدل اصلی جعبه توزیع را تعیین کند، مانند 8 سوکت، سپس جعبه ترمینال فیبر نوری 8 هسته ای آن، خروجی بسیار کوچکتر از ورودی است.

 

4. طبقه بندی

جعبه توزیع فیبر با توجه به ظرفیت به 4 هسته، 6 هسته، 8 هسته، 12 هسته، 16 هسته، 24 هسته، 36 هسته، 48 هسته و ... تقسیم می شود.

شرح روش نصب: می تواند دیواری یا میله ای باشد.

عملکرد آن می تواند یک جعبه توزیع فیبر نوری معمولی باشد، یا می تواند یک جعبه توزیع با عملکرد همجوشی فیبر نوری باشد.

 

5. مواد جعبه توزیع فیبر نوری

مواد مورد استفاده در جعبه های عرضه اصلی عبارتند از SMC، ABS+PC، ABS، PP.کیفیت مواد چهارگانه از خوب به بد و قیمت از بالا به پایین است.تفاوت کیفیت بین مواد عبارتند از: چگالی مواد، براقیت، مقاومت در برابر حرارت، مقاومت در برابر ضربه، مقاومت در برابر فشار، مقاومت در برابر سایش و مقاومت در برابر شعله.مقرون به صرفه ترین متریال ABS+PC است که می تواند اکثر مواد مورد نیاز برای جعبه های اتصال فیبر نوری را با هزینه ای متوسط ​​برآورده کند.

اگرچه جعبه ترمینال فیبر نوری SMC از کیفیت بالایی برخوردار است، اما عمدتا در محیط های بسیار خشن استفاده می شود، هزینه آن بالا است و بازار محصول بزرگ نیست.به دلیل رقابت شدید بازار، قیمت محصولات در حال کاهش و کاهش است.هزینه جعبه توزیع کابل نوری مواد خالص ABS کمتر است و بیشتر بازار را اشغال می کند، بنابراین عملکرد کلی پروژه اندکی کاهش می یابد.PP از نظر کارایی ارزان ترین است و بافت شکننده ای دارد و عموماً برای ساخت جعبه های فیبر اسپلایس استفاده می شود.